Hakkımızda


iPEKboru®, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu üretim tesislerinde, PVC, PE, PP bazlı hammadde ve HDPE malzemelerinden, inşaat sanayisinin gereksinimi olan “ELEKTRİK TESİSAT BORULARI” , altyapı işlerinde kullanılan telekomünikasyon ve enerji hatları için “FİBER OPTİK KABLO KORUMA BORULARI” ve “PE100 SU BORULARI” üretimini gerçekleştirmektedir.

iPEKboru®, üretimlerini 30.000m2 kapalı alana sahip Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir. Firmamız TSE kalite standartlarına uygun olarak üretim yaparken, ürün kalite sürekliliğini de ISO 9001 : 2015 Kalite Güvence  -  ISO 14001 : 2015  Çevre Yönetim  - OHSAS 18001 : 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği sistemlerini uygulayarak sağlamaktadır.

Ürünler arasında Halojensiz ve Duman yoğunluğu az olarak tanımlanan boruların, “TS EN 50267-2-1 Halojen Asit Gazının Tayini”  ve  “TS EN 61034 Belirlenen Şartlarda Yanan Kabloların Duman Yoğunluğunun  Ölçülmesi” standartlarına göre yapılan deneylerle YANGINA KARŞI performansları saptanmaktadır.

iPEKboru®, Altyapı Fiber Optik Kablo Koruma Boruları olarak HDPE 1x40, 2x40, 32x32, 32x32x40 ve 32x32x50 ebatlarında çoklayıcı ve Microduct çeşitleri dahilinde  2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ve 12 yollu(kanallı) üretim yapmaktadır. Ayrıca HDPE Çift Cidarlı Koruge Borularda 50mm, 75mm, 90mm ve 110mm çaplarında üretimi bulunmaktadır. Firmamız Türkiye’deki tüm Telekom firmalarının onaylamış olduğu belirli kalite standartlarında %100 orijinal HDPE malzeme kullanarak üretimini gerçekleştirmektedir. Altyapı ürünlerindeki çeşitliliği sayesinde birçok Bölge Çözüm Ortağı’na hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Firmamızda müşteriye özel ürün üretimi yapılmaktadır. Projenizi bizlere sunduğunuz takdirde teknik ekibimizle bir araya gelerek yapılacak çalışmalar rekabette avantaj sağlamak isteyen işletmeler için kitlesel kişiye özel üretim felsefesini benimseyerek, bireysel anlamda müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflemektedir. Bu nedenle, kişiye özel ürünlerin kitlesel olarak üretilebilmesinde modüllerden yararlanmak, üretim hızının arttırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesi ve çeşitliliğin arttırılması açısından büyük önem taşımaktadır.

iPEKboru®, Elektrik tesisatınızın görünmeyen bir bileşenini üretmenin bilinciyle, üretimlerinin kalitesinden hiçbir şekilde taviz vermeyerek, son kullanıcıların güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu düşünmektedir.

iPEKboru® bir SALMAN PLASTİK markasıdır.